Dobieranie okien do mieszkania

Trudno wyobrazić sobie budynek mieszkalny bez okien. Jednak nawet, jeśli czyjaś bujna wyobraźnia potrafi stworzyć podobną wizję, to chętnych do zamieszkania w takim budynku z pewnością trudno byłoby znaleźć. Okna pozwalają nie tylko wyglądać na zewnątrz, ale pełnią też ważne funkcje, z których najczęściej na co dzień człowiek nie zdaje sobie sprawy. Przypomina sobie o roli okien dopiero wtedy, gdy zaczynają się z nimi problemy. Dla przykładu można wskazać sytuację, gdy wysłużone okna zaczynają być nieszczelne. Wówczas ich właściciel uświadamia sobie ich istotną funkcję – termoizolację. Wybierając nowe okna, na pewno będzie zwracał szczególną uwagę na ten aspekt.

Jakie okna są obecnie modne?

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, z jakiego materiału powinny być wykonane. Obecnie najbardziej popularne są okna PCV produkowane przez m.in. firmę Witraż. Oznacza to, ze ich ramy zrobione są z tworzywa sztucznego. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim odznaczają się dużą szczelnością i są łatwe w konserwacji. Zapewne te cechy sprawiają, że w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym są najczęściej wybierane. Co więcej, ich popularność nie słabnie, a udział w rynku sukcesywnie wzrasta. Wielu ekspertów twierdzi, że PCV to obecnie najlepszy materiał okienny.

Okna PCV mogą chronić przed włamaniem

Należy stwierdzić, że ten rodzaj okien jest stosunkowo najbardziej odporny na włamania. Jest to bardzo istotna cecha dla właściciela budynku czy mieszkania. Nikt przecież nie chce ułatwiać zadania potencjalnemu złodziejowi. O odporności okien świadczą odpowiednio nadawane im klasy, na przykład WK1, WK2. Klasy te odpowiadają liczbie zamontowanych w oknach zaczepów antywyważeniowych. Wszystko zależy od od wielkości skrzydła okiennego. Każda kolejna klasa posiada większe zabezpieczenia. Ważną rolę pełni także szyba. W oknach PCV zwykłe składa się z kilku tafli szkła i jest specjalnie zespalana, a nierzadko utrwalana kilkoma warstwami specjalnych folii. Oczywiście jest przy tym doskonale przejrzysta. Dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem może być zastosowanie szkła hartowanego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna do domu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.