Co jest ważne przy wyborze okien?

Przed zakupem okien, dobrze rozejrzyj się w sieci na forach budowlanych i poczytaj o wadach i zaletach okien. Zwykle na zakup okien przeznaczamy niemałą ilość gotówki i dlatego trzeba być pewnym, że dobrze się ją zainwestowało.

Czy okna mają być energooszczędne?

Na początku musimy zadać sobie pytanie, co to są właściwie energooszczędne okna? To takie, które posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. Musimy także się zorientować, czy nasz dom spełnia określone kryteria, żeby zamontować w nim okna energooszczędne. Na przykład, czy mamy dobrze zaizolowany dom.

Kolor okna

Oczywiście najpopularniejszym kolorem okien jest biały. Są zdecydowanie tańsze od barwionych. Na kolorowe okna mogą sobie pozwolić jedynie właściciele domów jednorodzinnych. W budynkach wielorodzinnych kolor jest narzucany na przykład przez spółdzielnię mieszkaniową.

Okna veka dostępne są w 38 kolorach. Okna veka mogą także posiadać inny kolor wewnątrz, a inny na zewnątrz. Można sobie także zażyczyć wykończenie o strukturze imitującej drewno.

Okna antywłamaniowe

Jeżeli mieszkasz w nieciekawej okolicy lub posiadasz dużo wartościowych rzeczy, to warto zdecydować się na okna antywłamaniowe. Lecz taką decyzję musisz już podjąć przy zamawianiu okien. Okna takie posiadają podwyższoną odporność na włamania. Można w tym celu zamówić okucia antywyważeniowe, a także szyby antywłamaniowe, które są podklejane specjalną folią oraz posiadają klamkę z przyciskiem lub kluczykiem, które utrudnią złodziejom włamanie.

Na dostarczenie okien czeka się około miesiąca. Jeżeli planujemy tylko wymienić okna, nie będzie stanowiło to problemu. Inaczej będzie w przypadku budowy domu. Okna nie mogą długo stać na zewnątrz, bo to im nie sprzyja.

Sprawdź ofertę producenta okien Witraż

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna do domu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.