Okna Aluplast – nowoczesne systemy okienne

Ważnym elementem przy budowie domu lub podczas wymiany stolarki jest wybór odpowiednich okien i drzwi. Ta kwestia musi być dokładnie przemyślana ponieważ prawidłowo wykonane okna zapewnią dobrą ochronę cieplną, odizolują mieszkańców od hałasów ulicznych oraz przez lata będą służyć swoją bezawaryjnością.

Najważniejsze cechy dobrych okien

Sprzedawane okna powinny posiadać własną metryczkę, która zawiera podstawowe parametry danego wyrobu. Można tam znaleźć informację o stopniu przenikalności dźwięków z zewnątrz, współczynnik utraty ciepła, odporność na uderzenia wiatru czy gradu, oraz jego szczelność na przeciekanie deszczu.

Decydując się na kupno okien należy wziąć pod uwagę parę ważnych szczegółów:

– należy zdecydować, z jakiego materiału mają być wykonane ramy okien, i tu wybór jest dość szeroki, bo mogą być aluminiowe, drewniane lub z PCV,

– następnie, należy zdecydować o ilości szyb, najlepszym rozwiązaniem  są okna trzyszybowe, mają największy współczynnik nieprzepuszczalności hałasu i wody,

– ważny jest też kolor ram, najbardziej popularne są białe, ale dość często wybierane są okna w innych kolorach,

– rodzaj otwierania i uchylania skrzydeł, mogą być otwierane na zewnątrz lub do wnętrza,

– trzeba zwrócić uwagę na cenę, powinna być adekwatna do jakości wyrobu i jego wykończenia.

Nowoczesne rozwiązania – okna aluplast

Jednym z najlepszych systemów okiennych jest system okien Aluplast. Wybierając go, możemy mieć gwarancję, że wyprodukowane okna mają wyjątkowo dobre parametry, są cenione przez odbiorców w kraju i za granicą. W systemie Aluplast stosuje się nietypowe rozwiązanie – komplet  trzech uszczelek środkowych dzięki czemu została osiągnięta wyższa szczelność. Wskutek zastosowania trzeciej uszczelki, wewnątrz profilu okiennego powstaje komora, która jest suchą przegrodą dla okucia, w ten sposób zabezpieczonego przed wilgocią.

Nowoczesne systemy okienne Okna Aluplast Witraż okienne zadowolą nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna do domu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.